
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 9 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 4.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09216
Ext.Price$0.09216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09216 | $0.09216 |
| 10 | $0.08216 | $0.82160 |
| 50 | $0.07325 | $3.66250 |
| 100 | $0.06708 | $6.70800 |
| 500 | $0.06143 | $30.71500 |
| 1000 | $0.05626 | $56.26000 |
| 3000 | $0.05208 | $156.24000 |
| 5000 | $0.04822 | $241.10000 |
